o nas

Czeskiewyprawy.pl powstały z miłości do czeskiej przyrody, historii, kultury i kuchni. To efekt pracy, pasji i zainteresowań kilku osób, które wspólnie postanowiły stworzyć miejsce, w którym można znaleźć informacje, ciekawostki i historie. Mamy nadzieję, że będziemy dla Was inspiracją do podróży po fascynujących zakątkach Czech, Moraw i Śląska.

 

Wojciech Kantor – licencjonowany przewodniki praski, pilot wycieczek, tłumacz, autor przewodników po Pradze a także certyfikowany piwoznawca zakochany w Republice Czeskiej. Ukończył historię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Czeski język, kultura, sztuka, historia, kuchnia to nie tylko jego praca, ale przede wszystkim pasja. Od kilkunastu lat prowadzi duże i małe grupy turystów (grupy turystyczne, wyjazdy firmowe, eventy specjalne, turystów indywidualnych, VIP), tworzy i konsultuje programy zwiedzania Pragi, Czech i Moraw dla ciekawskich. W kręgu jego zainteresowań znajdują się także podróże prowadzone szlakiem piwa i specjałów kulinarnych.

Michał Kopeć – od 17 lat działa w branży piwnej oraz eventowej. Ponad 2000 prezentacji. Międzynarodowy sędzia piwny Beer Judge Certification Program, sędzia Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, birofil, piwowar domowy i vloger. Realizuje piwne eventy oraz degustacje piw świata. Komponuje także muzykę i pisze teksty o piwie.